Ako správne používať monitor dychu Nanny

20.05.2019 Nákupný radca

Inštalácia Nanny je ľahká, rýchla a zvládne ju naozaj každý. Vďaka tomu v priebehu chvíľky pripravíte pre vaše bábätko bezpečné miesto na spánok a odpočinok. Aby pre vás bolo rovnako jednoduché aj každodenné používanie monitoru dychu, prinášame vám niekoľko praktických tipov.

blog-jak používat Nanny-1


Postieľka

Aby monitor správne fungoval, musí mať bábätko svoju vlastnú postieľku. Tá by mala stáť dostatočne ďaleko od prípadného zdroja vibrácií, ako sú napríklad elektrické spotrebiče alebo zásuvky.


Matrac

Monitor sníma dychové pohyby bábätka. Najlepšie sa mu pracuje v kombinácií s matracom, ktorý má na výšku maximálne 12 cm. Ak tápete, aký matrac presne vybrať, pozrite sa na náš e-shop, kde nájdete matrace úplne kompatibilné s monitorom Nanny.


Podložka

Podložku umiestnite na rošt postieľky. Ideálne na rošt položte ešte pevnú dosku, napr. sololit, preglejku a pod., aby sa snímacia podložka neprehýbala a ležala na pevnom podklade. Ak je bábätko veľmi maličké, môžete podložku položiť aj priamo pod prestieradlo. Dôležité je zachovať tesný kontakt podložky s vrstvou pod aj nad.

Ak chcete bábätku podložiť hlavičku, nedávajte nič pod matrac, ale podložte nohy postieľky. Tak zostane monitor v kontakte s matracom a bábätko pritom bude mať hlavičku vo zvýšenej polohe.


Zapojenie

Zapojenie Nanny nemôže byť jednoduchšie. Stačia vám na to štyri kroky. Vložte dve batérie typu AA do kontrolnej jednotky, položte podložku do postieľky, prepojte podložku s jednotkou, zapnite a je to hotové.


Kočík aj hniezdo

Nanny môžete používať aj na iných miestach ako len v postieľke. Napríklad v koši alebo stojacom kočíku. Mnoho mamičiek využíva Nanny aj v hniezdach pre bábätká. Z ich skúseností vieme, že použitie hniezdočka citlivosť a účinnosť monitora neznižuje. Fungujú tak oba varianty umiestnenia monitora, t. j. tak umiestnenie monitora na matrac (napr. pod chránič matraca), ako aj umiestnenie monitora až na spodok postieľky (na rošt). Ak teda bude hniezdo doliehať tesne na podložku, je všetko v poriadku.


Test

Pred tým, ako Nanny zapojíte na novom „stanovisku“, odporúčame ju najskôr otestovať. Postup je jednoduchý. Zapnite monitor na novom mieste, ale bábätko tam zatiaľ nedávajte. Keď po dvadsiatich sekundách spustí Nanny alarm, máte istotu, že všetko funguje tak, ako má.

Zdieľať článok

Ďalší článok

Zo slovníka pojmov

N

Náhradná podložka

Ak vaše bábätko často spinká na dvoch miestach, odporúčame mať k monitoru dychu aj náhradnú… viac...

Opýtali ste sa lekárky

Šúchanie očí

Dobrý deň, prosím vás, môj drobec (3,5 roka) si už tretí deň, šúcha a strká palce do očí. Dnes už… viac...

Prečítajte si ďalšie články

Nákupný radca

Buďte overeným predajcom Nanny

Staňte sa súčasťou Nanny Family a ponúknite maminkám unikátny produkt, ktorý im zaistí pokojný spánok a bezpečie pre to najcennejšie- ich dieťa. Dobre vykonanú prácu si vážime a našim partnerom ponúkame podporu a dlhodobý rast.

Vitajte u nás

Staňte sa členom Nanny tímu

Ste maminka, ktorá náš monitor dychu používala pre svoje bábätko alebo sa Vám zdá náš produkt jednoducho skvelý? Chcete si privyrobiť? Ste influencerka a chcete zachrániť život dieťaťa?

Pridajte sa k nám