Máme dvojčatá

24.03.2020 Nákupný radca

Čaká vás o deväť mesiacov dvojnásobná radosť? A už viete, ako dvoch malých drobčekov uložíte? Poradíme vám, čo všetko si musíte pripraviť hneď dvakrát a z čoho vám, naopak, bude stačiť len jeden kus. Prečítajte si to v nasledujúcom článku. 

fallon-michael-2lg36hsfaww-unsplash.jpg

Spanie

Počítajte s tým, že budete musieť kúpiť dve úplne vybavené postieľky. Okrem postieľok teda ešte dva matrace, dve perinky a pre každého drobca aspoň dve prestieradlá a dvoje obliečok (teda min. štyri kusy z každého). 

Monitor dychu

Pre dvojčatá je tiež potrebné zabezpečiť dva monitory dychu. Nemožno k jednej meracej jednotke pripojiť dve dosky, to by vlastne monitor vyradilo z prevádzky. Každé bábätko potrebuje vlastnú podložku aj vlastnú monitorovaciu jednotku v samostatnej postieľke. Keby dvojčatá spali spolu len na jednej podložke, jedno by mohlo prestať dýchať, no monitor by si myslel, že je všetko v poriadku, pretože by cítil dych druhého dieťaťa.

Dvojnásobné zásoby

Dvojnásobné množstvo budete potrebovať aj v prípade plienok a oblečenia. A dve budete potrebovať aj autosedačky (Ako vybrať autosedačku – odkaz na ďalší článok). Kočík síce využijete len jeden, no zato špeciálny, pre dvojčatá (Ako vybrať kočík – odkaz na ďalší článok). A rovno sa pripravte aj na to, že dvojčatá si budú vyžadovať aj rovnaké hračky.

Jeden kus pre dve

Naopak, aj pre dve bábätká využijete len jeden prebaľovací pult a len jednu vaničku alebo vedierko na kúpanie. Dve odsávačky materského mlieka, veľké zásoby cumlíkov, fľašiek a detskej kozmetiky tiež nie sú potrebné.

Ak plánujete bábätká nosiť, zvážte, či sa vám oplatí zabezpečiť dve štandardné nosidlá, alebo šatky. Ak nebudete mať neustále poruke niekoho, kto by vám s jedným drobcom pomohol, nemá zmysel si dve nosidlá kupovať. Na druhej strane sa môžete porozhliadnuť po špeciálnych nosidlách priamo pre dvojčatá.

Zdieľať článok

Ďalší článok

Zo slovníka pojmov

S

Spánkové apnoe

Pojmom apnoe sa označuje ochorenie, pri ktorom ľudia prestávajú počas spánku dýchať alebo dýchajú s… viac...

Opýtali ste sa lekárky

Dychanie

Dobry den, moja dvojtyzdnova dcerka sa niekedy nadychne a pritom vyda hikavy zvuk a akoby zalapala… viac...

Prečítajte si ďalšie články

Nákupný radca

Buďte overeným predajcom Nanny

Staňte sa súčasťou Nanny Family a ponúknite maminkám unikátny produkt, ktorý im zaistí pokojný spánok a bezpečie pre to najcennejšie- ich dieťa. Dobre vykonanú prácu si vážime a našim partnerom ponúkame podporu a dlhodobý rast.

Vitajte u nás

Staňte sa členom Nanny tímu

Ste maminka, ktorá náš monitor dychu používala pre svoje bábätko alebo sa Vám zdá náš produkt jednoducho skvelý? Chcete si privyrobiť? Ste influencerka a chcete zachrániť život dieťaťa?

Pridajte sa k nám