Máme dvojčatá

24.03.2020 Nákupný radca

Čaká vás o deväť mesiacov dvojnásobná radosť? A už viete, ako dvoch malých drobčekov uložíte? Poradíme vám, čo všetko si musíte pripraviť hneď dvakrát a z čoho vám, naopak, bude stačiť len jeden kus. Prečítajte si to v nasledujúcom článku. 

fallon-michael-2lg36hsfaww-unsplash.jpg

Spanie

Počítajte s tým, že budete musieť kúpiť dve úplne vybavené postieľky. Okrem postieľok teda ešte dva matrace, dve perinky a pre každého drobca aspoň dve prestieradlá a dvoje obliečok (teda min. štyri kusy z každého). 

Monitor dychu

Pre dvojčatá je tiež potrebné zabezpečiť dva monitory dychu. Nemožno k jednej meracej jednotke pripojiť dve dosky, to by vlastne monitor vyradilo z prevádzky. Každé bábätko potrebuje vlastnú podložku aj vlastnú monitorovaciu jednotku v samostatnej postieľke. Keby dvojčatá spali spolu len na jednej podložke, jedno by mohlo prestať dýchať, no monitor by si myslel, že je všetko v poriadku, pretože by cítil dych druhého dieťaťa.

Dvojnásobné zásoby

Dvojnásobné množstvo budete potrebovať aj v prípade plienok a oblečenia. A dve budete potrebovať aj autosedačky (Ako vybrať autosedačku – odkaz na ďalší článok). Kočík síce využijete len jeden, no zato špeciálny, pre dvojčatá (Ako vybrať kočík – odkaz na ďalší článok). A rovno sa pripravte aj na to, že dvojčatá si budú vyžadovať aj rovnaké hračky.

Jeden kus pre dve

Naopak, aj pre dve bábätká využijete len jeden prebaľovací pult a len jednu vaničku alebo vedierko na kúpanie. Dve odsávačky materského mlieka, veľké zásoby cumlíkov, fľašiek a detskej kozmetiky tiež nie sú potrebné.

Ak plánujete bábätká nosiť, zvážte, či sa vám oplatí zabezpečiť dve štandardné nosidlá, alebo šatky. Ak nebudete mať neustále poruke niekoho, kto by vám s jedným drobcom pomohol, nemá zmysel si dve nosidlá kupovať. Na druhej strane sa môžete porozhliadnuť po špeciálnych nosidlách priamo pre dvojčatá.

Chcem kontaktovať Nanny

Napíšte nám

*

*

*Položky označené hviezdičkou * sú povinné.
Odoslaním formulára súhlasíte so spracovaním osobných údajov v súlade s nariadením Európskeho parlamentu a Rady (EÚ) 2016/679, o ochrane fyzických osôb v súvislosti so spracovaním osobných údajov a voľného pohybu osobných údajov, v platnom znení.

Zdieľať článok

Aký je váš názor na "Máme dvojčatá"?

Napísať názor

*

*

*

Polia označené * sú povinné

Ďalší článok

Zo slovníka pojmov

M

Monitor dychu

Monitor dychu je prístroj, ktorý v spánku stráži dych bábätka a slúži ako prevencia pred syndrómom… viac...

Opýtali ste sa lekárky

dobry chcm sa opitat mam zdrave babetko ze ci je lepsie mat itak monitor dichu viac...

Prečítajte si ďalšie články

Nákupný radca
foto-hana.png

Kariéra s Nanny

Nanny predávam v Taliansku už 5 rokov a som nadšená. Konečne som skĺbila starostlivosť o rodinu s prácou, ktorá mi prináša radosť.

Hana, mamička a predajca Nanny v Taliansku

Viac o kariére s Nanny