Pravidlá bezpečného monitorovania

05.08.2020 Nákupný radca

Pred každou inštaláciou Nanny je potrebné vykonať test funkčnosti. Zvlášť veľká opatrnosť je potrebná, ak chcete Nanny použiť inde ako v detskej alebo dojčenskej postieľke.

blog-kde-vse-hlida-nanny.jpg

Test funkčnosti

Pred prvým použitím na akomkoľvek novom mieste monitor vždy otestujte. Zapnite ho v postieľke (alebo kdekoľvek inde, kde bude bábätko spať), ale bábätko do nej zatiaľ nedávajte. Keď po dvadsiatich sekundách Nanny spustí alarm, máte istotu, že nikde v blízkosti nie je zdroj rušivých vibrácií a monitor môžete s kľudom používať.

Za akých podmienok kočík, kolíska alebo kôš?

Monitor dychu používajte len na pokojných miestach, kde nefúka vietor. Keby stál kočík napríklad na balkóne, citlivý senzor by mohol zachytiť mierne otrasy spôsobené vetrom a prístroj by tak nemusel poznať, že bábätko prestalo dýchať. Rovnako v prípade koša, ktorý leží na zemi, by monitor mohol zaznamenať vibrácie z chôdze v okolí.

Kočík alebo kolíska zároveň nesmie byť v pohybe a nikto sa ich nesmie dotýkať. Pokiaľ, ale bábätko spí v kočíku, ktorý je zaaretovaný, stojí na rovnej ploche a vykonali ste pred použitím test funkčnosti (pozri vyššie), Nanny môžete použiť.

V prípade hniezda alebo napríklad aj vyšších matracov ako odporúčaných 12 cm potom počítajte s tým, že môže byť vyššia početnosť falošných poplachov. Overte preto ""priepustnosť"" jednotlivých vrstiev. Bábätko položte do hniezda, zapnite monitor a odstúpte. Ak bliká zelená kontrolka v rytme dychu dieťaťa, máte istotu, že jeho dych podložka sníma. Ak sa tak nedeje, môžete podložku umiestniť priamo na matrac (nie pod ňu), potom už by mal monitor dych bábätka bez problémov zachytiť."

Zdieľať článok

Ďalší článok

Zo slovníka pojmov

O

Opatrovateľka

Detská opatrovateľka je prístroj, ktorý rodičov upozorní na plač dieťaťa. Jedna jednotka je… viac...

Opýtali ste sa lekárky

..

Dobry vecer moj mali ma 10mesiacou a ma visoke teploty a kcem sa spitať ze dala som mu cipok… viac...

Prečítajte si ďalšie články

Nákupný radca

Buďte overeným predajcom Nanny

Staňte sa súčasťou Nanny Family a ponúknite maminkám unikátny produkt, ktorý im zaistí pokojný spánok a bezpečie pre to najcennejšie- ich dieťa. Dobre vykonanú prácu si vážime a našim partnerom ponúkame podporu a dlhodobý rast.

Vitajte u nás

Staňte sa členom Nanny tímu

Ste maminka, ktorá náš monitor dychu používala pre svoje bábätko alebo sa Vám zdá náš produkt jednoducho skvelý? Chcete si privyrobiť? Ste influencerka a chcete zachrániť život dieťaťa?

Pridajte sa k nám