Zdravie a detské choroby

Teplota, nachladenie alebo boľavé bruško občas potrápia každé bábätko. Poradíme vám, ako čo najlepšie zvládnuť nielen najčastejšie detské choroby, ale aj návštevu u pediatra.

blog-zoubky.jpg

Prvé zúbky

Prvé zúbky sa začínajú tlačiť okolo šiesteho mesiaca. A okolo tretieho roku sú už všetky „mliečňaky“ na svete. Deti majú v tomto veku celkovo 20 dočasných zúbkov, v hornej aj spodnej čeľusti sú vždy 4 rezáky, 2 očné zuby, 4 stoličky. A čo vás čaká pred tým, než sa váš smejko zazubí?

blog-nejcastejsi-nemoci.jpg

Najčastejšie detské choroby v prvom roku

U detí sa imunita buduje postupne do približne 6 až 8 rokov veku. Neprekvapí preto, že počas prvých rokov si deti „odbijú“ pekný rad chorôb. Niektoré rýchlo odznejú, iné ich niekedy poriadne potrápia. S akým ochorením sa s veľkou pravdepodobnosťou stretne vaše bábätko už počas prvého roku života? Pýtali sme sa detskej lekárky MUDr. Lucie Skálovej.

blog-vyber-pediatra.jpg

Ako a kedy vybrať detského lekára

V prvom roku vášho bábätka strávite v ordinácii detského lekára veľa času. Kvôli preventívnym prehliadkam a očkovaniu sa spolu počas prvých dvanástich mesiacov stretnete najmenej deväťkrát. A aj neskôr sa pravidelné kontroly a bežné detské choroby postarajú o to, aby ste sa videli často. Výber detského lekára sa preto vyplatí nepodceniť. Na čo sa zamerať a kedy sa po ňom začať obzerať?

blog-ryma.jpg

Ako na nádchu u bábätka

Dospelákov síce potrápi, ale nie je to nič vážne a za chvíľku je preč. U bábätka sa z nej však môže stať vážny problém. Reč je o nádche, o ktorej ľudové porekadlo tvrdí, že neliečená trvá sedem dní, liečená týždeň.

blog-prvni-rok-u-lekare.jpg

Čo vás čaká v prvom roku u detského lekára

S novorodeným bábätkom sa váš detský lekár zoznámi do troch dní po príchode domov z pôrodnice. Na základe zdravotného stavu bábätka potom určí termín ďalšieho vyšetrenia, obvykle za dva týždne. Ďalšia kontrola vás čaká približne v 6 týždňoch veku bábätka.

blog-sids.jpg

Zákerný strašiak SIDS – základné fakty

Termínom Syndróm náhleho úmrtia dojčaťa (sudden infant death syndrome – SIDS) lekári označujú prípadmi, keď bábätko náhle zomrie bez zjavných príčin. Obvykle v spánku prestane dýchať a udusí sa. Syndróm je veľmi zákerný, pretože nemá žiadne príznaky, podľa ktorých by ste poznali, že je vaše bábätko v ohrození.

blog-kdy-k-lekari.jpg

Kedy ísť s bábätkom k lekárovi

Imunita dieťaťa sa v prvých mesiacoch života iba vyvíja. Je preto teda celkom bežné, keď bábätko v prvom roku niekoľkokrát prekoná nachladenie alebo horúčkovité ochorenie. U novorodenca konzultujte s lekárom akúkoľvek zmenu zdravotného stavu, u starších bábätiek záleží od závažnosti ťažkostí. Čo to presne znamená a ako zistiť, že už je čas na návštevu lekára? Opýtali sme sa priamo detskej lekárky MUDr. Lucie Skálovej.

Buďte overeným predajcom Nanny

Staňte sa súčasťou Nanny Family a ponúknite maminkám unikátny produkt, ktorý im zaistí pokojný spánok a bezpečie pre to najcennejšie- ich dieťa. Dobre vykonanú prácu si vážime a našim partnerom ponúkame podporu a dlhodobý rast.

Vitajte u nás

Staňte sa členom Nanny tímu

Ste maminka, ktorá náš monitor dychu používala pre svoje bábätko alebo sa Vám zdá náš produkt jednoducho skvelý? Chcete si privyrobiť? Ste influencerka a chcete zachrániť život dieťaťa?

Pridajte sa k nám