Nanny priamo od výrobcu

Iba u nás kúpou monitoru dychu bábätka prispievate do nemocníc

Lekárka online

Pokiaľ si nie ste istí čímkoľvek, čo sa týka starostlivosti o bábätko, neváhajte sa poradiť s detskou lekárkou MUDr. Luciou Skálovou. Otázky môžete vkladať online.

Vložiť otázku


*


*

Polia označené * sú povinné
Odoslaním formulára súhlasíte so spracovaním osobných údajov v súlade s nariadením Európskeho parlamentu a Rady (EÚ) 2016/679, o ochrane fyzických osôb v súvislosti so spracovaním osobných údajov a voľného pohybu osobných údajov, v platnom znení a podmienkami poradne.

Ľudnila

žilky v oku

24.09.2021 21:17

Pekne pozdravujem, moja 1,5 ročná dcérka máva často (niekedy každý deň, niekedy obdeň, ale mení sa to aj v príbehu dňa) začervenaný menaší zhluk cievok na očnom bielku. Je pri očnej dúhovke a tvorí "fliačik" s približne 2 mm priemerom. Nie je vobec výrazný, ale je možné ho niekedy pozorovať. Je potrebné venovať tomu pozornosť, alebo to neznačí nič závažné? Podľa pani pediatričky o nič nejde, ja však stále nad tým uvažujem, keďže sa to objavuje stále na rovnakom mieste. Alebo ide len o niečo fyziologicky dané, že sa určitých podmienok objavia tie isté cievky? Ďakujem za Váš nazor!

Zobraziť odpoveď Skryť odpoveď

Lékař
Lekárka

Odpoveď: žilky v oku

05.10.2021 11:50

Dobrý den, většinou je to normální, pokud to po nějaké době zmizí. Pokud by to přetrvávalo stále stejné, bylo by vhodné vyšetření očním lékařem.

Barbora

Monitor dychu

22.09.2021 22:57

Dobrú deň. Chcela by som sa opýtať. Dnes začal hučať monitor dychu v postieľke, pokým tam spala malá, vyleteli sme s mojou mamou za ňou. Kým ja som vypla monitor, mama už brala malú na ruky. Videla som, že už vtedy sa nadychuje, hoci v postieľke vyzerala, že nedýcha. Hneď ju mama rozbalila zo zavinovačky. To už dýchala normálne, aj sa hýbala, bola hore. Mama hovorila, že mala nanodralé pery, ja som si to v tej rýchlosti nevšimla. Odvtedy normálne reaguje, aj papala z prsníkov, aj plakala, aj sme ju prebalovali, aj spinkala pri nás (stále ju strážime). Mám volať pohotovosť alebo ísť s ňou k pediatrovi? Malá má dnes 3tyzdne. Som z toho na prášky, bojím sa, aby sa to nezopakovalo. Zdravotné problémy zatiaľ doteraz nemala. Ďakujem.

Zobraziť odpoveď Skryť odpoveď

Lékař
Lekárka

Odpoveď: Monitor dychu

22.09.2021 23:40

Dobrý den, pokud nyní reaguje normálně - dle Vašeho popisu ano, na pohotovost s ní nemusíte, ale vzhledem k promodrání bych Vám doporučila ji nechat vyšetřit jejím pediatrem co nejdříve po domluvě s ním.

Stanislava Fabisová

monitor dychu

22.09.2021 10:06

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, do koľkých mesiacov odporúčate používať monitor dychu. Lekárka mi odporučila pre moje 7-mesačné dieťatko už nepoužívať. Keďže maličká sa už pohybuje po postieľke aj v spánku hore-dole, častokrát dôjde k falošnému alarmu. Ďakujem za odpoveď. Pekný deň prajem.

Zobraziť odpoveď Skryť odpoveď

Lékař
Lekárka

Odpoveď: monitor dychu

22.09.2021 23:36

Monitor se obecně doporučuje používat až do 1 roku věku. Já osobně bych Vám doporučila, pokud je dcera zdravá, narozená v termínu, resp. pokud byla donošená(porod v 38.-40.týdnu), nemá žádná přidružená onemocnění a tím, že píšete, že je hodně pohyblivá, tak v podstatě postupně přestat používat již nyní z hlediska toho, že Vám z podložky stejně odleze popř. se odvalí a monitor poté alarmuje, ale jen proto, že dcera se na monitoru nenachází. Ale záleží to na Vás.

Soňa Tomašechová

bolesť hlavy u 3 ročného dieťaťa

20.09.2021 08:14

Dobrý deň, môj trojročný syn sa pomerne často začal sťažovať na bolesť hlavy. Dnes túto bolesť sprevádzalo i zvracanie. Je to normálne? Aké vyšetrenia by mal podstúpiť?

Zobraziť odpoveď Skryť odpoveď

Lékař
Lekárka

Odpoveď: bolesť hlavy u 3 ročného dieťaťa

22.09.2021 23:31

Dobrý den, 3leté děti si většinou nestěžují na bolest hlavy, pokud zrovna nejsou v akutním infektu. Doporučuji Vám nechat syna vyšetřit Vaším pediatrem, dle klinického vyšetření Vás dále nasměruje event. k vyšetření dětským neurologem.

Katarina Pekova

Uzlina

19.09.2021 20:30

Dobry vecer, dcerka (7) ma zvacsenu uzlinu na krku, ktora je na dotyk bolestiva. Neboli ju vsak ani hrdlo a ziadne zdravotne problemy nema, opuch je aj vidno. Poposim info v com moze byt problem. Dakujem

Zobraziť odpoveď Skryť odpoveď

Lékař
Lekárka

Odpoveď: Uzlina

22.09.2021 23:29

Dobrý den, může jít i o zánět v místě uzliny, popř. v blízkosti uzliny. Doporučuji dceru nechat vyšetřit pediatrem popř. na ORL + ultrazvuk uzliny.

1 8 14 15 16 17 18 19 20 23 30

Slovník pojmov

Čo znamená SIDS a čo si predstaviť pod pojmom kalibrácia? Prehľad pojmov, ktoré používame, nájdete tu.

Časté otázky

Zistite, na čo sa najčastejšie pýtajú ostatné mamičky a oteckovia. Dozviete sa všetko o funkciách, inštalácii a použití Nanny.

Názory rodičov

Zistite, aké skúsenosti majú ostatní rodičia s monitorom dychu Nanny

Buďte overeným predajcom Nanny

Staňte sa súčasťou Nanny Family a ponúknite maminkám unikátny produkt, ktorý im zaistí pokojný spánok a bezpečie pre to najcennejšie- ich dieťa. Dobre vykonanú prácu si vážime a našim partnerom ponúkame podporu a dlhodobý rast.

Vitajte u nás

Staňte sa členom Nanny tímu

Ste maminka, ktorá náš monitor dychu používala pre svoje bábätko alebo sa Vám zdá náš produkt jednoducho skvelý? Chcete si privyrobiť? Ste influencerka a chcete zachrániť život dieťaťa?

Pridajte sa k nám