Nanny priamo od výrobcu

Iba u nás kúpou monitoru dychu bábätka prispievate do nemocníc

Lekárka online

Pokiaľ si nie ste istí čímkoľvek, čo sa týka starostlivosti o bábätko, neváhajte sa poradiť s detskou lekárkou MUDr. Luciou Skálovou. Otázky môžete vkladať online.

Vložiť otázku


*


*

Polia označené * sú povinné
Odoslaním formulára súhlasíte so spracovaním osobných údajov v súlade s nariadením Európskeho parlamentu a Rady (EÚ) 2016/679, o ochrane fyzických osôb v súvislosti so spracovaním osobných údajov a voľného pohybu osobných údajov, v platnom znení a podmienkami poradne.

Lucia

Pleseň

04.03.2022 07:10

Dobrý deň, môjho štvormesačného syna kŕmim umelým mliekom. Fľaše po umytí nechávam odkvapkať na látkovú utierku, na ktorej je položená utierka papierová. Pravidelne ju mením, avšak všimla som si, že na látkovej utierke sa začala tvoriť pleseň. Samozrejme som ju hneď vyhodila, avšak neviem naisto, odkedy tam bola. Možno som ju predtým nezbadala. Hrozí môjmu synovi niečo, keďže fľaše a cumlíky mal položené na papierovej utierke, pod ktorou bola plesnivá látka? Tej plesni nebolo veľa, ale mám výčitky, že som si to skôr nevšimla.

Zobraziť odpoveď Skryť odpoveď

Lékař
Lekárka

Odpoveď: Pleseň

06.03.2022 20:02

Lahvičky i dudlíky vyvařte a pokládejte jen na papírovou utěrku a po vyschnutí ji vyhoďte a vyměňte za novou. Když jste si všimla plísně na látkové utěrce, ale na papírové plíseň ještě nebyla, tak předpokládám, že jste lahvičku i dudlíky vyvařila, nemělo by se nic stát.

M.G.

Strava

02.03.2022 17:45

Dobrý deň môj syn má 9 mesiacov a prestal papať umelé mlieko prestalo mu chutiť chcem sa opýtať či je to problém a taktiež sa chcem opýtam ci je veľký problém že mu dávam tvarohové jogurty (viem že by sa mali až od roka) aj keď mu nijako neškodia všetko presne spapá, strávy aj stolicu má v poriadku

Zobraziť odpoveď Skryť odpoveď

Lékař
Lekárka

Odpoveď: Strava

06.03.2022 19:58

Dobrý den, pokud nechce vůbec žádné umělé mléko, měla byste nahradit příjem mléčných porcí buď jogurtem, mléčné kaše - z umělého mléka, tvrdý sýr. Množství mléčných výrobků by mělo být cca 500ml za 24 hod. Tvaroh může, ale až od 10. měsíce, protože příliš zatěžuje ledviny vzhledem k vysokému množství bílkovin.

Stanislava

Zvracanie,pucenie

27.02.2022 17:51

Prajem pekný deň, chcela by som sa vás opýtať.. naša malá má 21 dní..bohužiaľ o moje mlieko som prišla po 1,5 týždni. Pediatricka nám odporučila Bebu comfort, po ktorej však zvracala skoro po každom jednom kŕmení..tak sme po týždni nasadili Kendamil, ale len sa z neho strašne puči, skoro vôbec neprdka a kaká tak 1x za deň, aj to nie vždy a vracia i z toho ešte párkrát za deň...do toho ju trápi bruško..pred kŕmením jej dávam espumisan, a raz do dňa i Biogaia probiotiká, ale nemám pocit, že sa to zlepšuje..je dosť možné že jej i toto mlieko nesadlo? :( Ďakujem za odpoveď..

Zobraziť odpoveď Skryť odpoveď

Lékař
Lekárka

Odpoveď: Zvracanie,pucenie

06.03.2022 19:54

Dobrý den, velmi pravděpodobně jí nesedí ani toto umělé mléko, můžete zkusit buď Nutrilon, nebo Sunar, popř. Hipp. A Espumisan jí můžete dát i probiotika, co dáváte.

Janka

Umelé mlieko

24.02.2022 22:18

Dobrý deň. Máme mesačne bábätko zatiaľ sme na umelom mlieku sunar ha…je super husté malý spí relatívne dobre ..je asj spokojný cez deň ale sú momenty keď je nespokojný pri prdeni sa puči aj pri kakani sko keby sa musel namáhať pri tom…nieje to až také zle ale chceli by sme mu pomôcť…rozmýšľame či mame prejsť na mlieko sunar premium ale bojím sa že nieje až také husté ako toto ha a že nebude spinkať alebo ho nezasíti tak…čo by ste mi poradili.

Zobraziť odpoveď Skryť odpoveď

Lékař
Lekárka

Odpoveď: Umelé mlieko

26.02.2022 10:17

Dobrý den, pokud Vám přijde, že má hodně tuhou stolici a trpí hodně na koliky, můžete zkusit přejít na jiné mléko. Hustota mlék je u všech mlék stejná, pokud se udělá dávkování dle návodu - tzn. 1 zarovnaná odměrka na každých 30 ml vody, pokud nejde vyloženě o mléka na dobré spaní - která jsou hustší - ale ta jsou většina určena až pro starší děti. Pokud máte řadu HA, tak bych zkusila spíš než Sunar Premium, např. Bebu HA. Řady HA se podávají dětem, když jejich rodiče popř. sourozenci trpí alergií - např. i sennou rýmou, jako prevence. Nejsou ale určeny, když miminko např. trpí již alergií na kravské mléko, to poté musí mít přímo speciální mléčnou formuli.

Kanavit

23.02.2022 08:10

Dobrý deň, malá ma 2mesiace a doteraz sme kanavit užívali tak, že som jej ho kvaola na cumlik a strčila dudlík do pusinky a nasledne hneď na to som ju šla nakojiť. Chcem sa spýtať je to zlé dávkovanie? Dočítala som sa, že sa musí podavať priamo do mliečka. Ďakujem

Zobraziť odpoveď Skryť odpoveď

Lékař
Lekárka

Odpoveď: Kanavit

26.02.2022 10:08

Dobrý den, lze to i takto, pokud jí hned poté nakojíte, resp. můžete jí kápnout 1 kapku přímo do pusinky a poté nakojit. Je to vitamin rozpustný v tucích, takže pokud byste jí ihned poté nenakojila, tak by se vit. nevstřebal.

1 2 3 4 5 8 16 23 30

Slovník pojmov

Čo znamená SIDS a čo si predstaviť pod pojmom kalibrácia? Prehľad pojmov, ktoré používame, nájdete tu.

Časté otázky

Zistite, na čo sa najčastejšie pýtajú ostatné mamičky a oteckovia. Dozviete sa všetko o funkciách, inštalácii a použití Nanny.

Názory rodičov

Zistite, aké skúsenosti majú ostatní rodičia s monitorom dychu Nanny

Buďte overeným predajcom Nanny

Staňte sa súčasťou Nanny Family a ponúknite maminkám unikátny produkt, ktorý im zaistí pokojný spánok a bezpečie pre to najcennejšie- ich dieťa. Dobre vykonanú prácu si vážime a našim partnerom ponúkame podporu a dlhodobý rast.

Vitajte u nás

Staňte sa členom Nanny tímu

Ste maminka, ktorá náš monitor dychu používala pre svoje bábätko alebo sa Vám zdá náš produkt jednoducho skvelý? Chcete si privyrobiť? Ste influencerka a chcete zachrániť život dieťaťa?

Pridajte sa k nám