Nanny priamo od výrobcu

Iba u nás kúpou monitoru dychu bábätka prispievate do nemocníc

Lekárka online

Pokiaľ si nie ste istí čímkoľvek, čo sa týka starostlivosti o bábätko, neváhajte sa poradiť s detskou lekárkou MUDr. Luciou Skálovou. Otázky môžete vkladať online.

Vložiť otázku


*


*

Polia označené * sú povinné
Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov a podmienkami poradne.

Petra

Dychanie

15.03.2018 07:04

Dobry den,mam 2r. synceka a uz 3krat prestal dychat. Este to nemame dodiagnostikovane,tak dovod nevieme. Myslite ze monitor dychu sa da pouzit aj do normalnej velkej postele pod madrac, a bude funkcny aj ked sa dieta v noci presuva po celej posteli. Dakujem

Zobraziť odpoveď Skryť odpoveď

Lékař
Lekárka

Odpoveď: Dychanie

17.03.2018 10:50

Dobrý den, na tento monitor je již Váš syn dost velký. Navíc i tím, že cestuje po celé posteli během noci, by monitor alarmoval. Další je výška matrace, která je většinou víc jak 12 cm vysoká.

Petra Martinková

Novorodenec

20.09.2017 13:45

Dobrý deň,mám 2 týždnové miminko chcem sa opýtať čo robiť v prípade keby nedaj bože nevie sa nadýchnuť,stačí ho zobudiť,alebo fúknúť do tváričky?Monitor dychu Nanny máme samozrejme vždy pustený.Za rýchlu odpoveď vopred ďakujem,s pozdravom Petra Martinková.

Zobraziť odpoveď Skryť odpoveď

Lékař
Lékařka

Odpoveď: Novorodenec

22.09.2017 14:14

Dobrý den, pokud by Vaše miminko nedýchalo, je třeba, abyste ho ihned vyndala z postýlky a položila na tvrdou podložku, zkontrolovala dutinu ústní, zda v ní něco není, podložila mu hlavičku složenou plínkou, aby hlavička byla v neutrální poloze. Pokud miminko stále nedýchá, začněte s 5 úvodními vdechy do jeho úst a nosu zároveň, každý vdech pouze o objemu Vašich tváří, pokud stále nedýchá, je třeba začít s nepřímou srdeční masáží, nejlépe palci Vašich rukou stlačujte hrudník v místě hrudní kosti na spojnici prsních bradavek o 1/3 výšky hrudníku v předozadním rozměru. Záda dítěte podložte svými zbylými prsty. Nepřímou srdeční masáž střídejte s vdechy v poměru 3 stlačení hrudníku: 1 vdechu, frekvencí 120 úkonů/min. Toto provádějte po dobu 1 min, pokud nezačne miminko dýchat dřív. Poté zavolejte rychlou záchrannou službu (RZP), a poté ihned pokračujte v resuscitaci, až do příjezdu RZP, nebo pokud nezačne miminko spontánně dýchat. Pokud by byl s Vámi přítomen ještě někdo, tak ať dotyčný zavolá RZP ihned, zatímco Vy budete resuscitovat. I kdyby miminko začalo dýchat hned po úvodních vdeších, je třeba, aby bylo miminko co nejdříve vyšetřeno lékařem a zjištěna příčina zástavy dýchání.

Maminka

Čo môžem ešte urobiť, keď horúčka neklesá ani po podaní lieku proti horúčke?

29.06.2017 18:16

Zobraziť odpoveď Skryť odpoveď

Lékař
Lékařka

Odpoveď: Čo môžem ešte urobiť, keď horúčka neklesá ani po podaní lieku proti horúčke?

29.06.2017 18:17

Musíte zkontrolovat, zda jste podala dostatečnou dávku léku proti horečce dle váhy Vašeho dítěte. Dále můžete střídat lék s paracetamolem (např. Paralen) nebo ibuprofenem (např. Nurofen, Ibalgin) po 4 hodinách. K dalšímu snížení horečky použijte vlažnou sprchu nebo studené zábaly. Pokud horečka přetrvává, vyhledejte lékaře. Dávkování léků dle váhy dítěte: - paracetamol - 50mg/kg/den ve 3-4dávkách (po 6-8mi hodinách) - ibuprofen 30mg/kg/den ve 3 dávkách (po 8mi hodinách) Např. dítě vážící 10 kg: - Buď paracetamol 150mg na dávku - Nebo ibuprofen 100mg na dávku

Maminka

Odkedy mám začať zrážať horúčku u dieťaťa po očkovaní?

29.06.2017 18:15

Zobraziť odpoveď Skryť odpoveď

Lékař
Lékařka

Odpoveď: Odkedy mám začať zrážať horúčku u dieťaťa po očkovaní?

29.06.2017 18:17

Pokud je teplota naměřená rektálně („v zadečku“) po odečtení 0,5 stupně Celsia vyšší než 38 °C.

Maminka

Čo môžem dať dieťaťu, keď má horúčku po očkovaní?

29.06.2017 18:15

Zobraziť odpoveď Skryť odpoveď

Lékař
Lékařka

Odpoveď: Čo môžem dať dieťaťu, keď má horúčku po očkovaní?

29.06.2017 18:16

Můžete podat ibuprofen (např. Nurofen) v dávce dle váhy dítěte.

1 2 3 4

Slovník pojmov

Čo znamená SIDS a čo si predstaviť pod pojmom kalibrácia? Prehľad pojmov, ktoré používame, nájdete tu.

Pozrieť sa do slovníka

Časté otázky

Zistite, na čo sa najčastejšie pýtajú ostatné mamičky a oteckovia. Dozviete sa všetko o funkciách, inštalácii a použití Nanny.

Prečítať si časté otázky

Názory rodičov

Zistite, aké skúsenosti majú ostatní rodičia s monitorom dychu Nanny

Prečítať si názory rodičov

foto-hana.png

Kariéra s Nanny

Nanny predávam v Taliansku už 5 rokov a som nadšená. Konečne som skĺbila starostlivosť o rodinu s prácou, ktorá mi prináša radosť.

Hana, mamička a predajca Nanny v Taliansku

Viac o kariére s Nanny