ALTE príhoda

Ešte pred tým, než bábätko zomrie na syndróm náhleho úmrtia dojčiat (SIDS), nastáva u neho takzvaná ALTE príhoda. Dieťatko nedýcha, je bledé, silne sa potí a pripomína handrovú bábiku. Počas ALTE príhody môžete dieťa včasnou pomocou zachrániť.

Pokiaľ u vášho bábätka nastane ALTE príhoda, monitor dychu Nanny ju zachytí a ihneď spustí alarm. Vďaka tomu sa o nebezpečnom stave včas dozviete a konáte. Často stačí dieťatko poklepať po chrbte alebo s ním pohnúť a dýchanie sa samo obnoví. Pokiaľ tento postup nezaberie, je nutné začať s resuscitáciou.

Ak už vaše dieťatko ALTE príhodu prekonalo, riziko SIDS je u neho väčšie. To platí aj v prípade, ak ALTE príhoda v minulosti postihla jeho staršieho súrodenca. V týchto prípadoch lekári odporúčajú nič neriskovať a používať monitor dychu pre bábätká.

Zdieľaj článok

Lekárka online

Bábätko zle spí alebo ho bolí bruško? Ako mu pomôcť, sa opýtajte mamičky a detskej lekárky MUDr. Lucie Skálovej.

Opýtať sa lekárky

Slovník pojmov

Čo znamená SIDS a čo si predstaviť pod pojmom kalibrácia? Prehľad pojmov, ktoré používame, nájdete tu.

Pozrieť sa do slovníka

Časté otázky

Zistite, na čo sa najčastejšie pýtajú ostatné mamičky a oteckovia. Dozviete sa všetko o funkciách, inštalácii a použití Nanny.

Prečítať si časté otázky

foto-hana.png

Kariéra s Nanny

Nanny predávam v Taliansku už 5 rokov a som nadšená. Konečne som skĺbila starostlivosť o rodinu s prácou, ktorá mi prináša radosť.

Hana, mamička a predajca Nanny v Taliansku

Viac o kariére s Nanny