ALTE príhoda

Ešte pred tým, než bábätko zomrie na syndróm náhleho úmrtia dojčiat (SIDS), nastáva u neho takzvaná ALTE príhoda. Dieťatko nedýcha, je bledé, silne sa potí a pripomína handrovú bábiku. Počas ALTE príhody môžete dieťa včasnou pomocou zachrániť.

Pokiaľ u vášho bábätka nastane ALTE príhoda, monitor dychu Nanny ju zachytí a ihneď spustí alarm. Vďaka tomu sa o nebezpečnom stave včas dozviete a konáte. Často stačí dieťatko poklepať po chrbte alebo s ním pohnúť a dýchanie sa samo obnoví. Pokiaľ tento postup nezaberie, je nutné začať s resuscitáciou.

Ak už vaše dieťatko ALTE príhodu prekonalo, riziko SIDS je u neho väčšie. To platí aj v prípade, ak ALTE príhoda v minulosti postihla jeho staršieho súrodenca. V týchto prípadoch lekári odporúčajú nič neriskovať a používať monitor dychu pre bábätká.

Zdieľaj článok

Lekárka online

Bábätko zle spí alebo ho bolí bruško? Ako mu pomôcť, sa opýtajte mamičky a detskej lekárky MUDr. Lucie Skálovej.

Slovník pojmov

Čo znamená SIDS a čo si predstaviť pod pojmom kalibrácia? Prehľad pojmov, ktoré používame, nájdete tu.

Časté otázky

Zistite, na čo sa najčastejšie pýtajú ostatné mamičky a oteckovia. Dozviete sa všetko o funkciách, inštalácii a použití Nanny.

Buďte overeným predajcom Nanny

Staňte sa súčasťou Nanny Family a ponúknite maminkám unikátny produkt, ktorý im zaistí pokojný spánok a bezpečie pre to najcennejšie- ich dieťa. Dobre vykonanú prácu si vážime a našim partnerom ponúkame podporu a dlhodobý rast.

Vitajte u nás

Staňte sa členom Nanny tímu

Ste maminka, ktorá náš monitor dychu používala pre svoje bábätko alebo sa Vám zdá náš produkt jednoducho skvelý? Chcete si privyrobiť? Ste influencerka a chcete zachrániť život dieťaťa?

Pridajte sa k nám