Falošný poplach

Falošný poplach nastane, keď monitor spustí alarm, ale bábätko normálne dýcha. K tomu dochádza v prípade, keď sa pohyb telíčka dieťaťa neprenesie na snímaciu podložku.

Táto situácia môže nastať u detí do troch mesiacov, ktoré majú ešte veľmi nízku hmotnosť a zároveň sa v spánku nehýbu. V takom prípade nedávajte podložku pod matrac, ale priamo pod prestieradlo. Tým zaistíte dobrý prenos pohybov dieťatka. Až sa bábätko začne v spánku hýbať, podložku vráťte späť pod matrac.

Zlý kontakt môže hroziť, ak má dieťa na odporúčanie lekára spať s vyvýšenou hlavičkou. Podložte nielen matrac, ale aj rošt alebo zadné nohy postieľky. Tým zaistíte dobrý kontakt matraca s podložkou.

Treťou možnosťou je, že je matrac priškripnutý medzi stenami postieľky a mierne sa „vznáša“. Medzi podložkou, ktorá leží na rošte, a matracom tak vznikne medzera. Pohyby sa preto neprenášajú.

Keď monitor dychu zaznamená, že dieťa nedýcha, spustí alarm. Pokiaľ má bábätko len spánkové apnoe alebo ALTE príhodu, často ho hlasitý zvuk prebudí a „pripomenie“ mu, že sa má nadýchnuť. Keď prídete k postieľke, dieťatko už dýcha a zdá sa, že je všetko v poriadku. Na prvý pohľad to teda môže vyzerať ako falošný poplach, ale išlo o skutočný poplach.

Zdieľaj článok

Lekárka online

Bábätko zle spí alebo ho bolí bruško? Ako mu pomôcť, sa opýtajte mamičky a detskej lekárky MUDr. Lucie Skálovej.

Slovník pojmov

Čo znamená SIDS a čo si predstaviť pod pojmom kalibrácia? Prehľad pojmov, ktoré používame, nájdete tu.

Časté otázky

Zistite, na čo sa najčastejšie pýtajú ostatné mamičky a oteckovia. Dozviete sa všetko o funkciách, inštalácii a použití Nanny.

Buďte overeným predajcom Nanny

Staňte sa súčasťou Nanny Family a ponúknite maminkám unikátny produkt, ktorý im zaistí pokojný spánok a bezpečie pre to najcennejšie- ich dieťa. Dobre vykonanú prácu si vážime a našim partnerom ponúkame podporu a dlhodobý rast.

Vitajte u nás

Staňte sa členom Nanny tímu

Ste maminka, ktorá náš monitor dychu používala pre svoje bábätko alebo sa Vám zdá náš produkt jednoducho skvelý? Chcete si privyrobiť? Ste influencerka a chcete zachrániť život dieťaťa?

Pridajte sa k nám