Monitor dychu

Monitor dychu je prístroj, ktorý v spánku stráži dych bábätka a slúži ako prevencia pred syndrómom náhleho úmrtia dojčaťa. Ak dieťatko prestane v spánku dýchať, monitor dychu spustí poplach. Privolaný rodič potom dieťaťu včas poskytne prvú pomoc.

Kontaktný monitor dychu

Tento monitor dychu je v priamom kontakte s dieťaťom. Obvykle ho má pripevnený na plienku za klipsu. Kontaktný monitor dychu obvykle využívajú rodičia, ktorí spia s bábätkom v jednej posteli, a preto nemôžu používať bezkontaktný monitor.

Spanie v jednej posteli však pediatri neodporúčajú, pretože podľa niektorých výskumov zvyšuje riziko syndrómu náhleho úmrtia dojčaťa. Pred touto chorobou nemusí v niektorých prípadoch chrániť ani monitor dychu na plienku. Pokiaľ sa bábätko v spánku veľa hýbe, môže mu klipsa spadnúť.

Bezkontaktný monitor dychu

Skladá sa zo snímacej podložky a riadiacej jednotky, ktorá vyhodnocuje signály. Senzor v podložke je taký citlivý, že aj cez matrac spoľahlivo zachytí každý pohyb bábätka.

Výhodou je, že dieťatko neprichádza do priameho kontaktu s monitorom, ktorý je vždy pod matracom alebo aspoň pod prestieradlom. Do kategórie bezkontaktných monitorov dychu patrí aj Nanny.

Zdieľaj článok

Lekárka online

Bábätko zle spí alebo ho bolí bruško? Ako mu pomôcť, sa opýtajte mamičky a detskej lekárky MUDr. Lucie Skálovej.

Slovník pojmov

Čo znamená SIDS a čo si predstaviť pod pojmom kalibrácia? Prehľad pojmov, ktoré používame, nájdete tu.

Časté otázky

Zistite, na čo sa najčastejšie pýtajú ostatné mamičky a oteckovia. Dozviete sa všetko o funkciách, inštalácii a použití Nanny.

Buďte overeným predajcom Nanny

Staňte sa súčasťou Nanny Family a ponúknite maminkám unikátny produkt, ktorý im zaistí pokojný spánok a bezpečie pre to najcennejšie- ich dieťa. Dobre vykonanú prácu si vážime a našim partnerom ponúkame podporu a dlhodobý rast.

Vitajte u nás

Staňte sa členom Nanny tímu

Ste maminka, ktorá náš monitor dychu používala pre svoje bábätko alebo sa Vám zdá náš produkt jednoducho skvelý? Chcete si privyrobiť? Ste influencerka a chcete zachrániť život dieťaťa?

Pridajte sa k nám